Фотогалерија садржи 20 фотографија(Фото Златан Фехимовић)
На седници Скупштине општине, одржаној 31. октобра, дата је сагласност на Регионални план управљања отпадом за град Суботицу и општине Бачка Топола, Мали Иђош, Сента. Чока, Кањижа и Нови Кнежевац од 2018 до 2028. године, који је предочила директорка Регионалне депоније Чила Голи.
Учествујући у дискусији, одборник Жељко Мијатов (СНС) је истакао да ни директорка Голи не зна када ће Регионална депонија започети пробни рад, који је више пута најављиван.
-Из године у годину из буџета Општине издвајамо средства за Регионалну депонију, а не видимо да је на помолу решавање проблема отпада, рекао је Мијатов. – Нама је битно да депонија што пре почне да ради, али датум, по свему судећи, не може да наговести ни директорка.
Чила Голи је тим поводом навела да се очекује добијање документације за електричну енергију, а неизвесно је решавање проблема запошљавања радника у јавном сектору.
Реагујући на примедбу Голијеве, председник Општине др Радован Уверић је констатовао да суштина проблема није у држави Србији, која ће учинити све да се актуелни проблеми реше.
Скупштина је дала сагласнот на Годишњи план рада Предшколске установе „Срећно дете“ за радну 2018/2019. годину.
За директорку Дома здравља „Нови Кнежевац“ именована је др Рената Миклош, доктор медицине и специјалиста радиологије (која је и до сада обављала ту дужност), на мандатни период од четири године.
Одборници су већином гласова усвојили Извештај о извршењу буџета Општине за период јануар – септембар 2018. године. У том временском интервалу укупни остварени приходи, примања и неутрошена средства буџета пренета из претходних година износили су нешто више од 372 милиона динара, што је у односу на план за 2018. годину остварење од 57 одсто. Док су у истом интервалу расходи и издаци буџета општине износили нешто више од 299 милиона динара, што је извршење од 46 одсто.
Учествујући у расправи о извршењу буџета, одборник Драган Бабић (ДС) је изрекао примедбу да је остварење буџета мало, поставивши, уз то, питање која је намена утрошених средстава за спортске објекте у износу од око 5,3 милиона динара. Према Бабићевом мишљењу недовољна су и средства остварена на основу закупа државног пољопривредног земљишта.
Председник Уверић је, у том контексту, констатовао да је остварење буџета довољно за неометано функционисање, исплату стипендија, путне трошкове, школе и све друге кориснике буџетских средстава.
-Наш је успех да реализујемо све буџетске обавезе, за разлику од руинираног буџета који смо наследили од Демократске странке и вас као председника Општине, одговорио је Бабићу др Радован Уверић.- Општина Нови Кнежевац у својој историји није имала власт гору од оне коју сте чинили ви у периоду од 2008. до 2016. године. Од вас смо наследили дугове вредне 400 милиона динара. Данас Општина нема дугове, а током протекле две и по године је инвестирано више него за осам година ваше владавине.
Скупштина је дала сагласнот на Измене и допуне Програма пословања ЈКП „7. октобар“ за 2018. годину (друга измена) и на Посебан програм о коришћењу средстава из буџета Општине за ЈКП „7. октобар“ за 2018. годину (прва измена).
Директорка ЈКП „7. Октобар“ Бојка Јанчић је образложила да се измена односи на повећање прихода од субвенција за 3,48 милиона динара. Наиме, у буџету Општине су обезбеђена средства за учешће у финансирању набавке комбинованог возила (ровокопач и утоваривач) и представљају капиталну субвенцију. Док ће остатак новца за куповину новог возила (чија је вредност, са пдв-ом, нешто већа од 9,8 милиона динара) месни комуналци обезбедити из сопствених средстава. Планирано је да комбиновано возило буде купљено до краја текуће године.
Месни комуналци планирају укупан приход за 2018. годину у износу нешто већем од 135,9 милиона динара, што је у односу на 2017. годину повећање од 19,8 одсто. А, планирана добит је нешто већа од седам милиона динара.
Председник Уверић је нагласио да се током последње две године ЈКП „7. Октобар“ креће узлазном путањом и да је то, између осталог, данас и буџет Општине који има будућност.