Председник општине др Радован Уверић потписао је ових дана, у Министарству заштите животне средине у Београду, уговор о суфинансирању реализације пројекта изградње система управљања отпадом у 2026. години на територији општине Нови Кнежевац. Министарство ће, на тај начин, са свотом од 20.163.534,00 динара, суфинансирати набавку новог аутосмећара, а мањи део новца од око пет милиона динара уложиће општина.
Уговоре је, уз представнике локалних самоуправа, потписала и надлежна министарка Сара Павков. Министарство заштите животне средине наставља континуиран рад на јачању и унапређењу комуналне инфраструктуре у градовима и општинама широм Србије.
-Уродило је плодом наше вишегодишње настојање да обезбедимо још један аутосмећар и модернизујемо рад Јавног комуналног предузећа Нови Кнежевац, каже председник Уверић. –Рок за реализацију овог пројекта је 1. октобар 2026. године. Месни комуналци ће бити боље опремљени, а на задовољство грађана посао одвожења смећа ће бити ефикаснији. Настављамо праксу допуне и обнављања механизације месних комуналаца, чији смо оснивачи.




