Према речима председника општине др Радована Уверића, недавно су на спрату у згради Дома културе у Новом Кнежевцу завршени радови на адаптацији просторијаОмладинског клуба, захваљујући пре свега средствима Министарства туризма, омладине и спорта у износу од скоро четири милиона динара. Док је скоро милион динара обезбедила општина Нови Кнежевац. Оспособљена је Канцеларија за младе површине 62 квадратна метра, као и три тоалета (женски, мушки и тоалет за особе са инвалидитетом). Инфраструктура за функционисање Омладинског клуба је обезбеђена, а сада предстоји његово опремање.
-Код истог Министарства смо конкурисали за набавку опреме, што је предуслов за почетак рада Клуба, каже председник Уверић.- Планирамо да то буде место окупљања младих, организовања радионица, даљи развој волонтерског сервиса (насталог кроз недавно завршени пројекат „Млади за заједницу – волонтеризмом до солидарнијег друштва“ ), а биће то и спона младих, њихових идеја (и иницијатива) и локалне самоуправе.




